Domů Letištní salonky Vstup do salonků – úvod

Vstup do salonků – úvod

Cestující ekonomickou třídou se mohou radovat – už nemají kvůli své letence nebo minimální věrnosti aeroliniím zavřené dveře do soukromých salonků s jejich výhodami! Zde Vám nabídneme pár triků, jak strávit mezipřistání na letišti v relativním luxusu s pohodlnými křesly, wifi, občerstvením a někde i možností sprchy, a to za různé ceny. Když budete strategicky využívat výhod a bonusů pro držitele kreditních karet, členství v saloncích, rezervace vstupů nebo placení u vchodu, budete se moct před svým letem či mezi lety odreagovat v klidném, pohodlném a příjemném prostředí salonku. Bez ohledu na to, jakým způsobem získáte vstup do salonku, je potřeba nejprve provést důkladný průzkum a srovnání. Přečtěte si následující informace, jak se dostat do salonků s co nejmenšími nutnými náklady.

 

Kreditní karty

Celá řada různých společností po celém světě, které poskytují kreditní karty, nabízí svým věrným zákazníkům vstup do letištních salonků. To bývá často spojeno s elitními kartami nebo s  kartami, které přinášejí výhody při cestování. I když za tyto karty musíte platit společnosti roční poplatek, získáte s nimi zároveň na celý rok vstup různé úrovně do salonků, a to pro sebe a často i pro dalšího člověka.  Dávejte si však pozor, protože tyto roční poplatky často bývají značně vysoké.

 

Členství

Lidem, kteří často cestují a mají rádi pohodlí, se vyplatí zakoupení členství v letištních saloncích. Za jednorázový roční poplatek, který často bývá v USD nebo v odměnových bodech, získáte přístup do salonků po celém světě s jejich požitky. Pojistky, výhody, typy vstupů a ceny se výrazně liší mezi jednotlivými společnostmi, proto si vždy nejprve projděte stránky dané společnosti, kde získáte bližší informace o nejvhodnějším typu vstupu.

 

Jednorázový vstup

Pokud letecky cestujete nepravidelně a spoléháte se na soukromé salonky pouze pro přečkání mezipřistání, je pro Vás vhodné si předem rezervovat jednorázový vstup do salonku. Tím získáte přístup k požitkům salonku, i když budete cestovat ekonomickou třídou. Když si zarezervujete vstup předem buď u aerolinií nebo přes třetí osobu/zprostředkovatele, budete mít zaručen vstup hned, jakmile vystoupíte z letadla.

 

Placení u vchodu

Pokud se v soukromých letištních saloncích vyskytujete jen sporadicky, je placení u vchodu často tím nejlevnějším a nejefektivnějším způsobem, jak se dostat k jejich požitkům. Když nuda v terminálu dosáhne svého vrcholu, můžete zajít do salonku a zaplatit si u vchodu vstup (obvykle to bývají 2-5 hodinové „balíčky“). Poplatky se výrazně liší mezi jednotlivými letišti v závislosti na vybavení salonku a na nabízených službách.

Následující společnosti provozují salonky na různých letištích světa a nabízejí možnost placení u vchodu:

–         Airspace Lounges

–         Bidvest Lounges

–         No. 1 Traveller

–         Plaza Premium Lounge

–         Salones VIP Pacific Club

–         Servisair

–        The Club

Kromě toho se nacházejí na letištích stovky dalších nezávislých salonků, salonků aerolinií a salonků provozovaných letišti, které rovněž nabízejí vstup s placením u vchodu. V sekci jednotlivých letišť najdete jejich umístění, výši poplatků a vybavení u každého letiště, které Vás bude zajímat.

Podobné články