Domů Letiště světa Evropa Paříž, letiště Orly

Paříž, letiště Orly

Zde se dozvíte bližší informace o vybavení, saloncích, wifi a dalších službách na letišti Orly v Paříži. Kromě toho uvádíme také několik tipů na hotely pro případ, že byste nechtěli spát přímo na letišti.

 

Průvodce letištěm Orly v Paříži  (ORY)

V tomto informačním textu budeme mluvit o místech, jako je „veřejná část“ a „tranzitní prostor“. Veřejná část leží v terminálu před bezpečnostní kontrolou. Tranzitní prostor se nachází v části terminálu, do které se dostanete jen přes bezpečnostní kontrolu

 

Letištní salonky:

Pokud cestujete ekonomickou třídou, do salonků na letišti Orly v Paříži se můžete dostat buď zakoupením jednorázového vstupu, anebo prostřednictvím členského programu. Na stránkách jednotlivých salonků se dozvíte další podrobnosti, jako je jejich vybavení, otvírací doba a vstup – poplatek nebo informace o členství).

Icare Lounge ORY – umístění: jižní terminál, mezinárodní odlety, mimoschengenský prostor, tranzitní prostor, I. patro, hala G; otevřeno: 6-21,30 hod.; vstup: placení u vchodu, rezervace online 40 GBP, Priority Pass

 

Wifi a internet

Na letišti Orly v Paříži je k dispozici neomezené wifi připojení zdarma. Kromě toho zde také nabízejí dvě prémiové služby: :

–          Faster: je 8x rychlejší než standardní wifi zdarma, poplatek je 2.90 EUR nebo 5.90 EUR za 20-60 minut;

–          Stronger: je 20x rychlejší než standardní wifi zdarma, poplatek je 14.90 EUR za 24 hodin, připojit se můžete až s 5 zařízeními.

 

Letištní hotely

Pokud byste nechtěli přespat na letišti, v jeho blízkosti se nacházejí tyto hotely:

–          Holiday Inn – vzdálen 5 minut od letiště, kyvadlová doprava zdarma

–          Hilton Paris Orly – vzdálen 3 minuty od letiště, kyvadlová doprava zdarma

–          Mercure Orly Aeroport – vzdálen 800m od terminálu, kyvadlová doprava zdarma jezdí každých 20 minut od 5 do 24 hod.

–          Ibis Orly Aeroport –  dostanete se sem zdarma autobusem ADP, který odjíždí od brány D (Orly Ouest) nebo od brány H (Orly Sud)

Další hotely naleznete zde: Paříž Orly hotely

 

Otvírací doba letiště

otevřeno nonstop

paris

Doprava na letiště

autobusem 285 Orly ke stanici metra Villejuif Louis Aragon (trasa 7); cena je 2 EUR, trvání 15 min.

 

Další služby a vybavení, co dělat během mezipřistání na letišti

–          bankomaty – ano

–          půjčovna aut – Avis • Europcar • Hertz • National • Sixt

–          kaple a mešita – kaple: veřejná část, úroveň 2, otevřeno 8-22 hod.; mešita: veřejná část, úroveň 1, otevřeno 6,30-22 hod.

–          dětský koutek – dětská hřiště s tematikou Guili a Disney se nacházejí v jižním terminálu, hala A, nástupní hala

–          lehátka – pro případ nepříznivého počasí nebo většího zpoždění má toto letiště zásobu nouzových lehátek pro cestující, kteří zde uvízli; v tuto chvíli však nevíme, kde se nacházejí ani jak se k nim můžete dostat; pokud máte jakékoli informace nebo fotky, dejte nám prosím vědět, ať můžeme informace doplnit

–          jídlo a pití – v současnosti zde není žádný podnik otevřený nonstop

–          úschovna zavazadel, skříňky – ne

–          nabízejí mobilů – letiště nabízí službu Chargebox pro nabíjení mobilů zdarma; v odletových halách najdete skříňky, kam si můžete dát nabíjet zařízení; v současnosti je zde 10 nabíjecích stanic Chargebox; umístění: Orly Západ (3 stanice), Orly Jih (7 stanic)

–          sprchy – ne

 

Podobné články