Domů Nejlepší letiště 2015 Nejlepší letiště Afriky 2015

Nejlepší letiště Afriky 2015

Přestože letiště v Africe nejsou nijak proslulá ani inovativní, mezi mnoha průměrnými letišti se najde i pár klenotů. Ve srovnání s vítězi z jiných světadílů sice mohou trochu blednout, nabízejí však cestujícím vše podstatné, pohodlí, čistotu a služby zákazníkům. A přestože Vás tato letiště na první pohled neohromí, zasluhují si zajisté africká města, která se snaží o zlepšení leteckého cestování, svůj díl uznání.

Zde uvádíme 5 nejlepších letišť Afriky, jak byla zvolena roku 2015 cestujícími podle jejich celkových zkušeností.

 

  1.    Mezinárodní letiště O.R. Tambo, Johannesburg, JAR (JNB)

Letiště v Johannesburgu je hlavním leteckou křižovatkou Jižní Afriky, které navíc bylo plně modernizováno při příležitosti fotbalové Ligy mistrů roku 2010, takže nepřekvapuje, že se teď umístilo na vrcholu v žebříčku afrických letišť. Nachází se zde mnoho restaurací, knihkupectví, prodejen elektroniky, obchůdků se suvenýry i několik luxusních salonků, takže nutná přestávka v letu strávená zde bude pro Vás určitě příjemná. Kromě toho se tu nachází několik možností sezení, efektivní systém registrace, 45 minut wifi připojení zdarma (přes emailovou adresu), čisté zařízení a relativně klidné prostředí.

Služby a vybavení na letišti, které můžete využít během svého mezipřistání: placené salonky, wifi, hotel v tranzitní části, sprchy. Více zde:  Johannesburg letiště

 

  1.    Mezinárodní letiště Kapské město, JAR (CPT)

Stejně jako město, ve kterém se nachází, je zdejší letiště čisté, příjemné, moderní a se snadnou orientací. Přestože je zde jen málo z vymožeností, které by Vám zpříjemnily mezipřistání, samotné letiště je spíše cílem než křižovatkou. Těch několik hodin bez problémů strávíte procházením prodejen se suvenýry, posezením v malých restauracích nebo využitím 45 minut wifi připojení zdarma. Pokud byste chtěli více pohodlí, můžete vyzkoušet zdejší salonky, kde si můžete dát sprchu, pokud byste se mezi lety potřebovali osvěžit. Personál je většinou příjemný a kromě toho zastávkou tady jste se dostali do zřejmě nejlepšího města na celém africkém kontinentu!

Služby a vybavení na letišti, které můžete využít během svého mezipřistání: placené salonky, wifi, sprchy. Více na Kapské město, mezinárodní letiště  

 

  1.    Mezinárodní letiště King Shaka, Durban, JAR (DUR)

Letiště King Shaka v Durbanu bylo otevřeno roku 2010 při příležitosti fotbalové Ligy mistrů, čímž nahradilo starší letiště ve městě Durbanu. Toto letiště je čisté, praktické a moderní, areál letiště prostorný, vzdušný a dobře označený, což usnadňuje cestujícím orientaci. Je zde řada restaurací a obchůdků, ale kromě nich téměř žádné vymoženosti pro cestující. Další nevýhodou je, že letiště leží 35 km od středu města a veřejná doprava mezi nimi je značně omezená.

Služby a vybavení na letišti, které můžete využít během svého mezipřistání: placené salonky. Více zde: Durban, letiště King Shaka

 

  1.    Mezinárodní letiště Houari Boumediene, Alžír, Alžírsko (ALG)

Letiště Houari Boumediene je obrovské, čisté, organizované a překvapivě praktické, takže je dalším favoritem mezi africkými letišti. Vybavení je poměrně standardní a zahrnuje restaurace, obchůdky se suvenýry a pár salonků. Terminál 1 je moderní, byl otevřen roku 2006, a terminál 2 je rovněž obstojný, protože byl rekonstruován roku 2007. Navíc můžete očekávat většinou příjemný personál a rozumná bezpečnostní opatření.

Více informací najdete zde: Alžír letiště

 

  1.    Mezinárodní letiště Addis Abeba-Bole, Etiopie (ADD)

Mezipřistání v Addis Abebě se stávají při cestování přes Afriku nutností, takže se z letiště Ethiopian Airlines stala nová letecká křižovatka kontinentu. Páté místo v pořadí zajistilo tomuto letišti velké množství pohodlných skládacích lehátkových židlí, které jsou k dispozici cestujícím na odletu. Tyto židle lemují obvod centrální odletové haly a vyhledávají je všichni tranzitní cestující. Kromě těchto židlí nabízí letiště dobré nakupování v „duty free“, restaurace průměrné kvality a malou zastaralou internetovou kavárnu. I když to není místo, které by Vás ohromilo, pár hodin potulování se po tomto maličkém praktickém terminálu se dá jistě zvládnout.

Služby a vybavení na letišti, které můžete využít během svého mezipřistání: wifi zdarma. Více na Addis Abeba letiště