Domů Nejhorší letiště 2015 Nejlepší a nejhorší letiště Austrálie a Nového Zélandu 2015

Nejlepší a nejhorší letiště Austrálie a Nového Zélandu 2015

V Austrálii a v jižním Pacifiku najdete celou řadu malých, zato příjemných mezinárodních letišť, která obsluhují Austrálii, Nový Zéland a na ostrovy v jižním Pacifik. Hlavními klady 5 letišť, která se umístila nejlépe, je jejich čistota, praktičnost a relativní pohodlnost. I když se zde nenacházejí oddělené odpočinkové zóny, spací kapsle ani tranzitní hotely, cestující v tranzitu mají možnost použít zdarma sprchy, různou míru wifi připojení a pohodlné možností sezení a odpočinku.

Zde uvádíme 5 nejlepších letišť Austrálie a Nového Zélandu, jak byla zvolena roku 2015 cestujícími podle jejich celkových zkušeností.

 

  1.    Mezinárodní letiště Auckland, Nový Zéland (AKL)

Vůbec nepřekvapuje, že bylo letiště v Aucklandu znovu zvoleno za nejlepší v celé této oblasti, protože se stává regionálním vítězem pravidelně. Cestující oceňují především uklidňující atmosféru letiště, jeho příjemný personál, zpěv ptáků, celkovou čistotu a důraz na přírodní světlo. Je zde spousta dlouhých laviček bez opěrek pro ruce, na kterých se dobře spí, a v mezinárodní tranzitní části najdete sprchy zdarma. Možnosti jídla i nakupování jsou zde dobré, ale wifi připojení je omezeno na 30 minut.

Služby a vybavení na letišti, které můžete využít během svého mezipřistání: placené salonky, wifi zdarma, podniky otevřené nonstop, hotel na letišti, úschovna zavazadel, vozíky na zavazadla zdarma. Více zde: Auckland letiště

 

  1.    Mezinárodní letiště Brisbane, Austrálie (BNE)

Dalším oblíbeným letištěm v oblasti je Brisbane a to rovněž díky svému uklidňujícímu a pohodlnému prostředí. Spoustu chvály od cestujících sklidily dlouhé kožené gauče a sprchy na druhé úrovni letiště. Navíc protože je letiště celkem malé, je čisté a orientace na něm snadná. Zdejší personál je přátelský a ochotný pomoci. Co se týče aktivit, není zde mnoho možností na výběr, zvlášť proto, že část letiště je (k září 2014) ve výstavbě.

Služby a vybavení na letišti, které můžete využít během svého mezipřistání: wifi zdarma, vozíky na zavazadla zdarma, sprchy zdarma, úschovna zavazadel. Více zde: Brisbane letiště

 

  1.    Mezinárodní letiště Adelaide, Austrálie (ADL)

Po rekonstrukci roku 2005 se letiště vyhouplo na vrchol žebříčku oblíbenosti v této části světa. Letiště Adelaide efektivně využívá svého malého prostoru a dává přednost uplatnění přírodního světla. Možnosti zábavy jsou zde sice omezené, ale můžete strávit čas využitím wifi připojení zdarma. Velký výběr restaurací je rovněž vítaným prvkem. Co však cestujícím vadí, je skutečnost, že bezpečnostní prohlídky zde bývají poměrně dlouhé a evidentně neefektivní.  Navíc letiště odrazuje cestující od toho, aby zde spali, což je mínus především pro ty, kteří zde hledají útočiště před svým časným ranním letem.

Služby a vybavení na letišti, které můžete využít během svého mezipřistání: wifi zdarma, úschovna zavazadel. Více zde: Adelaide letiště

 

  1.    Mezinárodní letiště Wellington, Nový Zéland (WLG)

Zdá se, že se letiště ve Wellingtonu dostalo na vrchol žebříčku nejlepších letišť díky své tématice Pána prstenů. Ostatně koho by nenadchla možnost udělat si během návštěvy Nového Zélandu krátký výlet do Středozemě? Kromě soch Gluma nabízí letiště i řadu vymožeností, jako je 30 minut wifi připojení zdarma a několik tichých koutků na spaní. Letiště je poměrně malé, takže orientace na něm je nekomplikovaná, navíc bývá udržováno čisté. Jedinou důležitou věci, na kterou byste měli pamatovat, je, že ačkoli spát na letišti je možné, personál letiště od toho lidi odrazuje.

Služby a vybavení na letišti, které můžete využít během svého mezipřistání: wifi zdarma, úschovna zavazadel. Více zde: Wellington letiště

 

  1.    Mezinárodní letiště Darwin, Austrálie (DRW)

Darwin je maličké mezinárodní letiště v severní Austrálii, které obsluhuje Austrálii, nový Zéland a jihovýchodní Asii. Hlasujícím se líbily zdejší koberce inspirované listy leknínů a polstrovaná sedala a gauče, na kterých se výborně spí. Letiště je pro cestující lákavé také díky wifi připojení a sprchám zdarma. Populárním se stalo především proto, že v nedalekém městě Darwin je nečekaně draho a na letišti probíhá mnoho časných ranních odletů. Zároveň však, protože je letiště tak malé, bývá často dost hlučné, takže je dobré si s sebou vzít zátky do uší.

Služby a vybavení na letišti, které můžete využít během svého mezipřistání: wifi zdarma, vozíky na zavazadla zdarma, sprchy zdarma, úschovna zavazadel, podniky otevřené nonstop. Více zde: Darwin letiště

 

***

Nejhorší letiště

V oblasti jižního Austrálie a jižního Pacifiku se nejspíš všechno dobře daří, protože se nám nepodařilo sehnat dostatek hlasů, abychom mohli spolehlivě sestavit seznam nejhorších letišť oblasti. Otázkou zůstává, jestli jsou tamní letiště skutečně tak dobrá.

Proto je pro nás důležité získat co nejvíce hlasů, abychom mohli sestavit co nejpřesnější výsledek.