Domů Letiště světa Evropa Minsk letiště

Minsk letiště

Zde se dozvíte bližší informace o vybavení, saloncích, wifi a dalších službách na letišti v Minsku v Bělorusku. Kromě toho uvádíme také několik tipů na hotely pro případ, že byste nechtěli spát přímo na letišti.

 

Průvodce letištěm v Minsku (MSQ)

V tomto informačním textu budeme mluvit o místech, jako je „veřejná část“ a „tranzitní prostor“. Veřejná část leží v terminálu před bezpečnostní kontrolou. Tranzitní prostor se nachází v části terminálu, do které se dostanete jen přes bezpečnostní kontrolu

 

Letištní salonky:

–          CIP-lounge (CIP=commercially important person, tj. důležitá obchodní osoba) – nabízí internet, pohodlné sezení, telefon a fax; jídlo a nápoje jsou za příplatek; umístění: u brány 1 ve III. patře; otevřeno nonstop; vstup: placení u vchodu 84,60 EUR – pouze na předchozí žádost

 

Wifi a internet

Na letišti v Minsku je ve všech terminálech k dispozici placené wifi připojení; je nutné si zakoupit přístupovou kartu Beltelecom, kterou dostanete v kavárnách nebo prodejnách označených nápisem „Beltelecom“.

 

Letištní hotely

Pokud byste nechtěli přespat přímo na letišti v Minsku, nenajdete zde žádný hotel. Nejbližší hotel je Ozerny Hotel Complex ve městě Smoleviči ležícím na jezeře a vzdáleném asi 20 minut cesty na sever od letiště. Pokud by se Vám nezamlouval, podívejte se po hotelech přímo ve městě Minsku (vzdáleném asi 45 minut cesty na západ od letiště).

–          Ozerny Hotel Complex – hotel s 10 pokoji, restaurací, kavárnou, nonstop barem a kulečníkem;  ceny pokojů začínají od 400,000 BYR a zahrnují snídani s DPH; dopravu na letišti lze objednat přímo v hotelu a je za příplatek.

Další hotely naleznete zde: Minsk hotely

 

Otvírací doba letiště

otevřeno nonstop

 

Další služby a vybavení, co dělat během mezipřistání na letišti

–          bankomaty – ve II. patře (brána 1-2) a v přízemí (brána 3-4)

–          půjčovny aut – informace není dostupná

–          směnárny – II. patro terminál a přízemí terminál, brána 5-6; otvírací doba je různá

–          jídlo a pití – Lainer Restaurant (otevřeno nonstop) • Café-bistro Chomolungma• Bar Aero • Bar Meridian • Bar Lebed • Bar Polet

–          tělocvična – nabízí eliptický stroj, rotoped, běžecký pás, pingpongový stůl a činky; umístění: III. patro, levé křídlo u brány 1-2; poplatky: 15 000 BYR (1 hod.); otevřeno denně 8,40-20,10 hod.

–          úschovna zavazadel, skříňky – umístění: úroveň sklepa u brány 6; otevřeno nonstop; poplatky: od 2,25 EUR; pamatujte na to, že pokud budete platit v hotovosti, přijímají tu pouze běloruské ruble (BYR)

–          místnost pro péči o dítě – na letišti jsou k dispozici pokoje pro 1, 2 nebo 4 osoby vybavené TV, klimatizací, společnou kuchyňkou a sprchami; pokud je místo, mohou je využít také osoby starší, tělesně postižené apod.; umístění: III. patro, levé křídlo brány 1-2; otevřeno nonstop; poplatky: 18,73 EUR (pro jednu osobu), 14,10 EUR (pro dvě osoby), 10,67 EUR (pro čtyři osoby)

–          sprchy – v tělocvičně jsou k dispozici sprchové kabinky pro muže a pro ženy

 

Podobné články