Domů Letištní salonky Letištní salonky – úvod

Letištní salonky – úvod

Letištní salonky už nejsou určeny pouze pro cestující v první třídě (First Class) nebo v obchodní třídě (Business class). V dnešní době, i když cestujete ekonomickou třídou a nedodržujete věrnost jedněm aeroliniím, si můžete zaplatit vstup do některého ze stylových letištních salonků.

Placené salonky jsou salonky se službami první třídy, které jsou otevřeny všem cestujícím bez ohledu na aerolinie, s kterými cestují, a to za relativně nízký poplatek. V době mezipřistání, zrušeného letu, pokud se budete muset brzy ráno registrovat nebo nebudete mít ráno čas na snídani před cestou na letiště, se vyplatí investovat do vstupu do některých z těchto salonků.

Salonky aerolinií jsou salonky se službami první třídy, které však mají větší omezení, co se týče vstupu. Abyste se do takového salonku dostali, musíte mít letenku první třídy (First Class) nebo obchodní třídy (Business Class) u aerolinií, které provozují tento salonek, anebo u jejich partnerských aerolinií). V závislosti na aeroliniích nebo na aliančním programu mají někde cestující ekonomickou třídou možnost zakoupit si jednorázový vstup, což je častější v saloncích v Severní Americe.

Přestože je každý salonek trochu jiný, některé prvky můžete očekávat ve všech:

–          jídlo nebo občerstvení ve formě bufetu

–          neomezené nápoje (včetně alkoholických v některých saloncích)

–          wifi připojení pro notebooky a PC stanice (workstation) pro ty, kteří nemají vlastní notebook

–          pohodlné sezení

–          sprchy (skvělé pro cestující, kteří předtím strávili noc v terminálu)

–          masáže (obvykle za příplatek)

–          místnosti na spaní (nejsou ve všech saloncích)

V sekci jednotlivých letišť uvádíme salonky, které cestující ekonomickou třídou mohou použít placením u vchodu, prostřednictvím jednorázového vstupu nebo na základně členství v klubu.

U mnoha placených salonků je možnost placení u vchodu. Vstup bude možný podle momentální dostupnosti. Pamatujte však na to, že některé salonky jsou malé (a před velkými lety bývají vytížené), takže pokud chcete mít zajištěné místo, je potřeba si ho rezervovat minimálně 24 hodin předem.

Podobné články