Domů Letištní salonky Kreditní karty

Kreditní karty

Kreditní společnosti často vytváření partnerství s různými aeroliniemi a s nezávislými společnostmi provozujícími letištní salonky, aby Vám, klientům, poskytli vstup různé úrovně do exkluzivních letištních salonků. Některé karty, jako je American Express Platinum Card, Vám umožní vstup do celé sítě salonků Priority Pass Select Network, zatímco jiné, jako je United MileagePlus Club Card od Chase, rozšíří Vaše výhody u jedněch aerolinií prostřednictvím tzv. aliance značek (týká se to možnosti mít zdarma zavazadlo navíc nebo přednostního odbavení). Některé renomované společnosti jdou tak daleko, že rozšíří Vaše výhody i na Vašeho spolucestujícího, zatímco u jiných platíte nižší poplatek za jednorázový vstup nebo u vchodu do salonku. Většina karet se nevztahuje pouze na výhody spojené s letištními salonky a nabízí klientům také odměnové body za jiné platby spojené s cestováním, bonusové body a různé odměny v určitých hotelech a půjčovních společnostech.

Pokud byste zvažovali pořízení kreditní karty pro cestování, v každém případě věnujte dostatek času pročtení si všech těch nesčetných možností, které jsou k dispozici. Pozornost věnujte především drobnému tisku, protože zde bývají často připojeny další poplatky, výše minimální částky, kterou musíte utratit, nebo další kličky.

Toto jsou významné společnosti poskytující kreditní karty umožňující vstup do letištních salonků:

–          American Express Platinum Card

–          Citi Prestige Card

–         Diners Club Card

–          HSBC Premier Card

–          Mastercard Black Card

–         Visa Infinite Card

Přestože jsou výhody karet lákavé, hlavní nevýhodu celého tohoto labyrintu společností a jejich opatření představují roční poplatky spojené s tímto typem kreditních karet, které mohou být dost vysoké. Pokud často cestujete, srovnejte si výhody a nevýhody kreditních karet, které stojí 400 USD a více ročně, s výhodami dostupnými při členství. Pokud je pro Vás tato částka příliš vysoká, bude pro Vás vhodnější si dopředu rezervovat jednorázový vstup, anebo platit u vchodu.

Podobné články