Domů Letiště světa Houston, mezikontinentální letiště George Bushe

Houston, mezikontinentální letiště George Bushe

Zde se dozvíte bližší informace o vybavení, saloncích, wifi a dalších službách na mezikontinentálním letišti v Hustonu v Texasu, USA. Kromě toho uvádíme také několik tipů na hotely pro případ, že byste nechtěli spát přímo na letišti.

 

Průvodce mezikontinentálním letištěm v Hustonu (IAH)

V tomto informačním textu budeme mluvit o místech, jako je „veřejná část“ a „tranzitní prostor“. Veřejná část leží v terminálu před bezpečnostní kontrolou. Tranzitní prostor se nachází v části terminálu, do které se dostanete jen přes bezpečnostní kontrolu

 

Letištní salonky:

Pokud cestujete ekonomickou třídou, do salonků na mezikontinentálním letišti v Hustonu se můžete dostat buď zakoupením jednorázového vstupu, anebo prostřednictvím členského programu. Na stránkách jednotlivých salonků se dozvíte další podrobnosti, jako je jejich vybavení, otvírací doba a vstup – poplatek nebo informace o členství).

United Club – vstup: placení u vchodu (50 USD); členství v United Club

–          terminál A – IAH – umístění: tranzitní prostor, brána A9; otevřen: 5,30-18 hod.

–          terminál B – IAH – umístění: tranzitní prostor, jižní mezipatro, nad přepážkou Continental Express; otevřen: 5,30-21 hod.

–          terminál C –  Jih IAH – umístění: tranzitní prostor, jižní hala, brána C33; k dispozici jsou sprchy; otevřen: 5,30-21 hod.

–          terminál C – Sever IAH – umístění: tranzitní prostor, severní hala, brána C24; otevřen: 5-19,15 hod.

–          terminál E – IAH – umístění: tranzitní prostor, mezi branami E11 a 12; k dispozici jsou sprchy; otevřen: 5,30-23,30 hod.

USO Lounge – salonek pro členy armády a jejich rodiny; vybavení: wifi, videohry, TV salonek, občerstvení, PC a knihovna; umístění: terminál D, naproti D-2 (tranzitní prostor); otevřen: 9-21 hod.

IMG_0794

Wifi a internet

Na mezikontinentálním letišti v Hustonu je k dispozici wifi připojení zdarma; připojit se můžete k síti „Free Airport WIFI“.

 

Letištní hotely

Pokud byste nechtěli přespat přímo na letišti, najdete v jeho blízkosti několik hotelů:

–          Houston Airport Marriott at George Bush Intercontinental – dostupný ze všech terminálů bezplatnou podzemní tramvají

–          SpringHill Suites Houston Intercontinental Airport – vzdálen 6 minut od letiště; na vyžádání bezplatná kyvadlová doprava na letiště

–          La Quinta Inn & Suites Houston Bush IAH South – vzdálen 4 minuty od letiště; bezplatná kyvadlová doprava na letiště 5-23 hod.

–          Hampton Inn & Suites Bush Intercontinental Airport – vzdálen 6 minut od letiště; bezplatná kyvadlová doprava na letiště 4-23 hod. (Po-Pá) a 5-23 hod. (So-Ne); dopravu z letiště si objednejte letištním telefonem

–          DoubleTree by Hilton Hotel Houston Intercontinental Airport – vzdálen 5 minut od letiště; bezplatná kyvadlová doprava na letiště

–          Red Roof Inn Houston IAH Airport vzdálen 5 minut od letiště; bezplatná kyvadlová doprava na letiště 5-24 hod.

Další hotely naleznete zde: Houston hotely

 

Otvírací doba letiště

otevřeno nonstop

houston-05

Doprava na letiště

Kyvadlová doprava 

Bezplatnou letištní dopravu velkými auty (pick-upy, dodávkami) poskytují různé hotely a motely na letišti a v jeho okolí. O vyzvednutí z letiště si zažádejte letištním telefonem, který se nachází v prostoru výdeje zavazadel. Bezplatná letištní doprava jezdí také do půjčoven aut a na parkoviště mimo letiště.

 

SuperShuttle sdílené jízdy 

Společnost SuperShuttle provozuje pozemní dopravu na mezikontinentálním letišti i na Hobby letišti v Houstonu. SuperShuttle přijímá rezervace, vyzvedává cestující a převáží je na letiště a zpět.

 

Autobusy – Houston Metro 

Společnost „Houston Metropolitan Transit Authority“ (METRO) provozuje autobusovou dopravu; autobus č. 102 nabírá cestující na jižní straně terminálu C na úrovni ulice (výdej zavazadel) a zastavuje na stanici společnosti Metro v centru města. Trasy a jízdní řády se dozvíte na stránkách Ride Metro.

 

Taxi 

Taxíky jsou k dispozici na Curb Zone 3 u výdeje zavazadel, spodní úrovni. Doprava v rámci města Houston a na letiště Hobby (nebo z něj) se účtuje podle paušálního tarifu pro zóny, anebo podle taxametru, podle toho, které z nich je levnější. Kromě toho úřady města přikazují taxikářům  k celkové částce připočítávat 1,25 USD jako „poplatek za odjezd“ (pouze u jízd měřených taxametrem); to znamená, že dva a více cestujících bude tento poplatek platit pouze jednou. Navíc je zde noční příplatek 1 USD za jednu cestu (platí se od 20 do 6 hod.).

 

Půjčovny aut 

Letiště obsluhuje půjčovní centrum Consolidated Rental Car Facility. To se nachází na východní straně JFK Boulevard necelých 5 minut jízdy kyvadlovou dopravou z terminálů. Půjčovní společnosti jsou: Advantage • Alamo • Avis • Budget • Dollar • Enterprise • Hertz • National • Thrifty.

 

Další služby a vybavení, co dělat během mezipřistání na letišti

–          bankomaty: rozmístěné v terminálech ve veřejné části i v tranzitním prostoru

–          vozíky na zavazadla: pokud přiletíte mezinárodním letem, vozík na zavazadla budete moct použít zdarma, v ostatních případech se platí 5 USD; na letišti najdete také prodejní místa Smarte Carte

–          kaple: terminál C, jižní hala, u bran C29-C30; terminál D, u bran D7-8; otevřeno nonstop

–          zařízení pro péči o dítě: dětská místnost, terminál B, u bran B84-91; terminál D, u bran D7-8

–          lehátka: pro případ nepříznivého počasí nebo rozsáhlého zrušení letů má letiště k dispozici zásobu lehátek pro cestující, kteří zde uvízli; pokud zde uvíznete z důvodu počasí, kontaktujte zaměstnance letiště, kteří Vám řeknou, kde se lehátka nacházejí; lehátka však bohužel nejsou dostupná cestujícím, kteří se prostě rozhodnou na letišti strávit noc, a nelze si je ani „rezervovat“

–          směnárny – na letišti se nachází celkem 7 poboček ICE a Travelex (ve veřejné části i v tranzitním prostoru)

–          jídlo a pití: v současnosti má na letišti otevřeno nonstop pouze Fresh Gourmet Marketplace, terminál B, u bran B1 – B31

–          informační přepážka: informace není dostupná

–          úschovna zavazadel, skříňky: informace není dostupná

–          masážní židle: rozmístěny v terminálech, použití je placené

–          nabíjení mobilů: na letišti najdete placené nabíjecí stanice Rapid Charger Machines, a také bezplatné Samsung Charging Stations na těchto místech:

terminál A, sever, u bran 8-15  – terminál A, jih, u bran A25-30 a A17-24

terminál B, u bran B62-B66, B76-83, B84-91

terminál C, sever, u bran C14-C23 a 24-27

terminál C, jih, u bran 29-33 a 34-42

terminál D, u bran D7-8 a D9-12

terminál E, u brány E1, u bran E2-3-8-9, u bran E4-5-6-7, u bran E10-11, u bran E12-14, u bran E15-16-21-22, u bran E17-18-19-20, u bran E23-24

–          sprchy: v salonku United Club v terminálu E

–          lázně: XPress Spa: umístění: terminál E, u brány E1; terminál D, u bran D7-8; otevírací dob aje různá

 

Podobné články