Domů Letiště světa Blízký východ Dauhá, letiště Hamad

Dauhá, letiště Hamad

Zde se dozvíte bližší informace o vybavení, saloncích, wifi a dalších službách na letišti v Dauhá v Kataru. Kromě toho uvádíme také několik tipů na hotely pro případ, že byste nechtěli spát přímo na letišti.

 

Průvodce letištěm v Dauhá (DOH)

V tomto informačním textu budeme mluvit o místech, jako je „veřejná část“ a „tranzitní prostor“. Veřejná část leží v terminálu před bezpečnostní kontrolou. Tranzitní prostor se nachází v části terminálu, do které se dostanete jen přes bezpečnostní kontrolu

 

Letištní salonky:

Pokud cestujete ekonomickou třídou, do salonků na letišti v Dauhá se můžete dostat buď zakoupením jednorázového vstupu, anebo prostřednictvím členského programu. Na stránkách jednotlivých salonků se dozvíte další podrobnosti, jako je jejich vybavení, otvírací doba a vstup – poplatek nebo informace o členství).

–          Oryx Lounge DOH – umístění: tranzitní prostor; vstup: placení u vchodu 140 QAR/40 USD

 

Wifi a internet

Na letišti v Dauhá je k dispozici wifi připojení zdarma; připojit se můžete k síti „Free internet by HIA“.

Kromě toho jsou na letišti rozmístěny internetové kiosky a přepážky s použitím zdarma.

 

Letištní hotely

Pokud byste nechtěli přespat přímo na letišti, v jeho areálu najdete hotel a další hotely v jeho blízkosti:

–          Airport Hotel – umístěn v areálu letiště; denní místnosti jsou k dispozici pouze na 3 hodiny

–          Oryx Rotana Airport Hotel – umístěn v areálu starého letiště v Dauhá; denní místnosti jsou k dispozici na 6 hodin do 18 hod.

–          Doha Marriott – umístěn na pláži pár minut od letiště (bez kyvadlové dopravy)

Další hotely naleznete zde: Dauhá hotely

dauha2

Otvírací doba letiště

otevřeno nonstop

 

Doprava na letiště

Autobusy:

Autobusy odjíždějí z autobusového pavilonu v terminálu napravo od příletů. Jízdné se platí kartou Karwa Standard, kterou můžete zakoupit u řidiče.

Karty jsou dvou typů: omezená karta za asi 3 USD platná na dvě jízdy během 24 hodin a neomezená karta za 7 USD platná na neomezený počet jízd v průběhu 24 hodin.

Letiště obsluhují dvě autobusové linky: linka 109, která končí v průmyslové zóně Mesaieed, a linka 747 končící na autobusové stanici Al Ghanim.

Taxi:

Taxi najdete před osobním terminálem, nalevo od příletů. Všechny taxíky mají taxametr a jízdné je (v přepočtu) od 7 USD výše, řidiči však přijímají pouze katarskou měnu (rial). Vozidla taxi jsou různá, od sedanů až po dodávky pro velké rodiny.

Půjčovna aut:

Na letišti se nacházejí společnosti půjčující auta, musíte však předložit mezinárodní řidičský průkaz a platnou kreditní kartu.

Limuzíny:

Pokud byste chtěli cestovat ve velkém stylu, můžete si z letiště Hamad objednat limuzínu s řidičem, která Vás odveze kamkoli v Kataru. Rezervace probíhá u Mowasalat Limousine a po příletu ji můžete provést v kiosku společnosti, který se nachází v příletové hale.

 

Další služby a vybavení, co dělat během mezipřistání na letišti

Poznámka: protože je letiště nové, mnoho detailů zatím není známo.

–          bankomaty – 2 bankomaty se nacházejí v autobusovém pavilonu u příletové haly, úroveň 0

–          místnosti pro péči o dítě – rodiče cestující s malými dětmi mohou využít některou z místností pro péči o dítě, které jsou rozmístěny po letišti; jsou vybaveny ohřívači na vodu a na mléko a přebalovacími pulty

–          dětské hrací plochy – na letišti najdete celkem pět dětských zón s TV, internetem, hračkami, mini kolotoči a prolézačkami; umístění: tranzitní prostor, Hala A • tranzitní prostor, Hala B • tranzitní prostor, Hala C

–          směnárny – na letišti se nachází čtyři směnárenské přepážky Travelex; umístění: registrační hala, řada 9 • odletová hala, Hala B, u Marche Restaurant • přílety, výdej zavazadel, pás 3 • příletová hala, uvítací část, přiléhá k hale/salonku Al Maha Lounge

–          rodinné toalety – ano

–          fitness centrum – centrum Vitality Wellbeing & Fitness nabízí bazén, vanu na vodoléčbu, tělocvičnu a squashové kurty; umístění: Airport Hotel (vizte výše); poplatek: 120 QAR

–          jídlo a pití – tyto podniky jsou otevřeny nonstop:

veřejná část: Jamocha Cafe; tranzitní prostor: Eat Street Food Court s pobočkami Camden Food, Negroni, Azka Red Mango, Soho Coffee a Burger King • Jamocha Cafe • Le Grand Comptoir • Marche • Qataf Cafe • Soprafino.

–          informační přepážka – informace není dostupná

–          úschovna zavazadel, skříňky – informace není dostupná

–          zdravotní péče – dvě zdravotní centra otevřená nonstop se nacházejí na těchto místech: příletová hala, před pasovou kontrolou • odletová hala, registrační část

–          nabíjení mobilů – informace není dostupná

–          modlitebny – umístění: přílety, úroveň 2 • odletové brány, úroveň 1

–          odpočinková zóna – na letišti se nachází „tichý salonek“ s pohodlným sezením, který představuje prostor pro odpočinek mezi lety; neznáme však jeho umístění, proto pokud máte nějaké informace, dejte nám prosím vědět, ať je můžeme doplnit

–          prodejny duty free – kromě prodejny duty free v tranzitním prostoru se další nachází v příletové části

–          nakupování – na letišti najdete mnoho možností nakupování, od knih (WH Smith) a suvenýrů až po luxusní módu a šperky (Burberry, Hugo Boss, Michael Kors, Bvlgari, Harrods, Swarovski, Tiffany)

–          sprchy – informace není dostupná

–          kuřárny – ano

 

Podobné články